Zásadní životní otázky

Je konopí rostlina?

 

S jistotou můžeme pouze odpovědět, že je zelené. V čistém stavu se konopí jeví jako rostlina, avšak po vypálení několika jointů mu často naroste srst či peří, přibudou mu nohy, minimálně 2, přičemž horní mez není stanovena a leckdy se nás snaží pokousat. Takže to bude zřejmě nějaký hybrid, možná trochu na způsob antarktické mimozemské příšery z filmu Věc s Kurtem Russellem.

Je konopí rostlina?

 

Tato otázka je irelevantní, žádáme pana obhájce, aby se držel projednávané záležitosti.

Přežije tento web datum 21.12. 2012?

 

Ano, i my víme, že na tento den připadá konec světa, ale jelikož jde o akci, která dosud nebyla nahlášena na oficiální místa (aspoň tedy nám Bůh říkal, že o ničem neví), tak nás to neznepokojuje. Nijak zásadně se k tomu nevyjádřila ani poslední žijící potomkyně starých Mayů, včelka Mája, která na náš dotaz jen rozzlobeně zabzučela a odletěla se miliskovat s Vilíkem na řepkové pole.

Jaký je smysl života?

 

Na tuto otázku poskytl poměrně fundovanou odpověď Douglas Adams, který v několika svých příručkách pro život označil za smysl života číslo 42. Když se nad tím déle zamyslíte, dává to smysl, nicméně v poslední době se objevilo z různých míst světa dost názorů, že se p. Douglas lehce zmýlil a že smyslem života je jiné číslo - konkrétně číslo π (ča). I tato teorie jistě stojí za zváženou.

Dá se rýma nějak léčit?

 

Z dlouholetých osobních zkušeností víme, že léčit rýmu je obrovsky nesnadný úkol. Ne nadarmo se říká, že neléčená rýma trvá 7 dní, zatímco léčená týden. Jeden tip přesto nabízíme: Přepadne-li vás zákeřná rýmová choroba, nepropadejte beznaději, běžte si třeba zalyžovat na nějaký prudší freeridový svah (to v případě, že neumíte lyžovat), nebo vylezte na strom (pokud se vám točí hlava z výšek), anebo usedněte za volant auta (samozřejmě jen jestliže neumíte řídit, anebo jste parádně pod obraz). Existuje dosti vysoká pravdepodobnost, že při provozování těchto činností vás postihne drobná nehoda, během níž uslyšíte slabé (možná i silnější) křupnutí - to vám právě v těle praskla nějaká kost (či kosti). No a v tu chvíli jako zázrakem rýma MIZÍ! (Tady musíme dodat malé upřesnění - rýma nezmizí úplně, ale vy už ji nebudete přes bolest celého těla vnímat. A o to tady přece šlo, ne?)

Na jakém principu funguje internet?

 

Internet funguje, to je jisté. Jak? To je složité, ale zkusíme to shrnout. V zásadě jde o princip potrubní pošty, jen s tím rozdílem, že se nepoužívá potrubí, ale kabely, a neposílají se dopisy či zásilky, nýbrž data. Jistě vás hned napadá otázka - no jo, ale co když tam i ty kabely chybí a jde o bezdrátový přenos, tzv. wi-fi? Na to je jednoduchá odpověď: Nevíme. Víme, ale že skrze kabely jsou data posouvána stlačeným vzduchem a rychlost internetu v dané lokalitě je dána právě silou tohoto tlaku vzduchu. Pokud vás zajímá, jak konkrétní posílaná data drží pohromadě v tzv. paketech a proč se nepromísí s jinými daty, na něž během cesty narazí, můžeme vám sdělit, že ihned po odeslání tzv. datového paketu do sítě je tento obalen mikroskopickou kapkou pryskyřice (ta je používána kvůli ekologii místo dříve rozšířeného vteřinového lepidla), takže data se z něj nemají kam rozutéci a bezpečně dorazí až na místo určení.

Existuje Bůh?

 

Pravda, často jsme s ním hovořili (naposledy právě ohledně té neohlášené akce "Konec světa"), nicméně pokaždé šlo o telefonní hovor a doteď jsme neměli šanci jej spatřit živě. Nedávno ale jeho přímý podřízený, nějaký Petr Svatý konečně zveřejnil na božích internetových stránkách (adresa je www.oh-my-god.org) oficiální úřední hodiny pro styk Boha s veřejností, takže se za ním chystáme i osobně. Doufáme, že příjemný dojem, který v nás zanechal během oněch telefonních hovorů bude po tomto setkání ještě umocněn. Až jej uvidíme živě, následně vám tady jeho existenci definitivně potvrdíme, takže tohle naše vyjádření berte zatím jako provizorní ANO.

Je stahování legální?

 

Záleží na tom, co stahujete. Pokud stahujete svému sexuálnímu partnerovi spodní prádlo, je to legální, ale až od určitého věku (vás i partnera). Stahujete-li rolety či žaluzie, nejste nijak věkově ani legislativně omezeni. Pakliže stahujete náskok soupeře během nějakého rychlostního klání (nepočítá se běžná jízda po dálnici), jste omezeni pouze maximální rychlostí svého vozu, či vlastních nohou. Stahujete-li vojáky z Afghánistánu či jiné problémové země, nenacházíme také žádné ústavní ani právní omezení, za předpokladu, že vše posvětil parlament, sněmovna nebo kongres. Jestli stahujete starou měnu z oběhu, můžete se ocitnout v potížích, pakliže tuto stahovanou měnu současně nahrazujete měnou novou, čerstvě vytištěnou u vás doma na nové fototiskárně. Doufáme, že vám tato odpověď postačuje. Nebo jste měli na mysli stahování něčeho jiného?

Jak vypadá peklo?

 

Nějakou složitější otázku byste neměli? Peklo můžete vidět u nás např. v mosteckém Chánově, chomutovském Janově, v blízkém zahraničí pak stačí navštívit Košice a jejich unikátní projekt, nazvaný "sídlisko Luník". Uvidíte tam i pestrou škálu čertů.

Kolik peněz u nás ročně stojí výstavba nových silnic a dálnic?

 

To ví asi jenom Bůh a ten k tomu nechce nic bližšího sdělit. Naznačil nám jen, že ta hromada peněz, kterou náš stát investoval do výstavby silniční sítě za posledních 20 let by jinému aspoň průměrně vyspělému státu stačila na úspěšnou kolonizaci Měsíce, a to včetně výstavby silnic na jeho povrchu.
1 | 2 >>