Statistický úřad letos bude zaměstnán nejen Sčítáním lidu

14.03.2011 12:34

 

Jak jistě víte, na dveře nám pomalu klepe další Sčítání lidu, které propukne 26. března. Co ale každý neví je informace, že na letošní rok je v plánu ještě jedno velké sčítání. Během října (datum ještě bude upřesněno) proběhne po celé republice premiérové Sčítání psů a koček. A že je co počítat, o tom nepochybuje snad nikdo.
 
V Česku žije podle hrubých odhadů asi milión psů a zhruba stejný počet koček, což jsou ohromující čísla. Statistický úřad by ale měl rád k dispozici přesné údaje, takže na podzim proběhne zmíněné sčítání a od téhož dne pak bude probíhat průběžná evidence narození a úmrtí těchto domácích mazlíčků na matrikách jednotlivých městských či obecních úřadů.
 
Důvodem k tomuto kroku je údajně stále se zvyšující počet chovatelů, kteří své čtyřnohé miláčky nepřihlašují na úřadech, aby nemuseli platit poplatky městům a v druhé řadě stále se zvyšující počet chovatelů, kteří své psy a kočky berou jako legitimní členy rodiny a v případě smrti těchto milých zvířat vyžadují po zaměstnavatelích paragraf s odůvodněním "úmrtí v rodině". Jak Statistický úřad informuje, v plánu je pro tyto dva specifické druhy domácí zvířeny do budoucna i jakási identifikační karta zvířete, cosi na způsob občanského průkazu, která se prý bude vydávat po dosažení věku 1 roku.
 
My k tomuto dodáme jen: Proč ne? Když mohou existovat psí hotely, lázně či kadeřnictví...
Tady vidíte kousek ukázky sčítacího formuláře, jenž je hodně podobný tomu ze Sčítání lidu

Diskusní téma: Statistický úřad letos bude zaměstnán nejen Sčítáním lidu

Nebojte

Mr. Unbelievable | 01.04.2011

Nebojte se paní Dvořáková, on už vám to Statistický úřad spočítá - myslím ty zvířátka samozřejmě.

Sčítání lidu

Eva Dvořáková | 23.03.2011

Doufám,že sčítání psů a koček proběhne hladčeji,než sčítání lidu. Plno lidí nedostalo formuláře,neboť sčítací komisaři nedrželi slovo a nedostavili se v uvedený den. Házeli jen lístky do schránek a pak nepřišli.Neuvedli na lístku ani své č.průkazu. Co to je za lidi?Chtěla jsem splnit svoji občanskou povinnost,ale nebylo mi to umožněno.Odmítám stát frontu na poště na formuláře,jsem starší osoba,mám zdravotní problémy. 3x jsem čekala na komisaře a on nikde.Těším se na říjnové sčítání zvířat,doufám,že moje zvířátka tam budou sečteny.S pozdravem Eva Dvořáková

Přidat nový příspěvek