Problém s psími výkaly je vyřešen

04.02.2011 13:15

 

Nejen nám, kteří nemáme doma čtyřnohé mazlíčky, ale i celé řadě slušných pejskařů již začaly vadit hromádky psího trusu, který se válí celoročně doslova všude, kam se člověk podívá. Nejmarkantněji je děsivá situace vidět nyní v zimě, kdy se pozvolna otepluje, sníh odtává a zpod něj vylézají hnědé hromádky toho, co se líným majitelům psů nechtělo v mrazivých dnech sbírat. Tomu však má již být konec.
 
Naši zákonodárci až dosud přenechávali městům a obcím v omezování pejskařů volnou ruku, samozřejmě jen do té míry, aby nebyl porušen zákon na ochranu zvířat. Jelikož se ale ukázalo, že lidé, sedící na radnicích a obecních úřadech jsou v řešení této hnědé kalamity zcela neschopní, dohodla se poslanecká sněmovna se senátem, že musí věci vzít do svých rukou. Poslanecký klub Věcí veřejných v krátké době předložil návrh zákona, který pak prošel úspěšně hlasováním ve sněmovně i senátu coby přílepek k novelizaci zákona o silničním provozu.
 
Paragrafy od nynějška hovoří jasnou řečí: "Chovatel psa je povinen před umožněním  volného pobíhání psa či jeho vedení na vodítku na jakémkoliv veřejném prostranství tohoto vybavit psí plenou, homologovanou pro použití v České republice. Psí plena (odpovídající velikosti psa) musí být umístěna na zadní části trupu psa a musí zakrývat oba orgány, sloužící k vyměšování. V případě porušení tohoto paragrafu neumístěním pleny, ať už vůbec, nebo na odpovídající místo, vystavuje se chovatel hrozbě postihu pokutou ve výši 5.000 Kč, při opakovaném prohřešku téhož charakteru pak až 50.000 Kč. Tento paragraf se nevztahuje na volné pobíhání psa či jeho vedení na vodítku v oplocených či jinak pevně ohraničených místech a areálech, patřících fyzickým či právnickým subjektům, kde se nepředpokládá volný pohyb veřejnosti."
 
Zdá se tedy, že nevábně vyhlížejícím a páchnoucím hromádkám na chodnících je odzvoněno. Kvůli dohlížení na dodržování zmíněného paragrafu by měly být ve městech i obcích posíleny hlídky městké či obecní policie, v některých místech údajně plánují občané i zřízení jakési formy "domobrany". Jsme zvědavi, jak se nový zákon osvědčí.
Tady vidíte některé povolené modely plenek, které budou od nynějška k sehnání v prodejnách se zvířaty a potřebami pro chovatele

Diskusní téma: Problém s psími výkaly je vyřešen

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek