Předpověděli Mayové konec světa, nebo ne?

10.03.2011 10:53

 

Informace, která v posledních měsících a letech zaměstnává nejen experty, ale i laiky, a to mayská nejasná zpráva o konci světa dostává povážlivé trhliny. A to hned dvě. Každá pochází z teorie jiného autora z vědeckých kruhů a obě jsou zajímavé, mj. i tím, že konec světa nepotvrzují. Čtěte dále a dozvíte se proč.
 
První teorii přinesl znalec místních poměrů, mexický expert na mayskou historii a kulturu, Pablo Suaréz. Ten prohlásil, že mayský kalendář končí dne 21. prosince 2012 pouze proto, že Mayové ztupili i poslední sekáč, kterým tesali své hieroglify do kamene, no a protože jim brousek někdo ukradl (ano, v Mexiku se už tehdy kradlo jako o život), neměli ho čím nabrousit a tak už dál v tesání nepokračovali. Dokonce vyslovil domněnku, že jim mohl být krom brousku zcizen i onen tupý sekáč.
 
Teorii s č. 2 dodal všem zvědavcům jiný odborník, Angličan Jack Black-Rhodes. Ten prohlásil, že Mayové ve svém kalendáři vůbec nepředvídali konec světa, neboť nešlo o klasický kalendář. Podle tohoto vědce šlo totiž o menstruační kalendář manželky tehdejšího mayského vladaře. Důvod, proč Mayové spočítali cykly své "nadřízené" až do roku 2012 je údajně ten, že bezvýhradně věřili v božskost svých pánů, no a bohové jsou přeci nesmrtelní, a tak jí prostí indiáni spočítali menses aspoň nadlouho dopředu, ať má vladař jasno, kdy má jeho paní plodné dny.
 
Obě teorie našly hned v řadách vědců řadu příznivců, zejména proto, že se nikomu nechce věřit, že by naší skvělé a skrz naskrz prohnilé civilizaci zbývalo už jen zhruba 21 měsíců existence.
 
Tady vidíte onen proklatý mayský kalendář, tedy jen jeho část. Podle Black-Rhodese v tomto úseku připadaly cykly na 1. řadu - 7. znak, 5. řadu - 10. znak a 8. řadu - 4. znak. Ty jsou totiž viditelně tmavší, oproti ostatním.

Diskusní téma: Předpověděli Mayové konec světa, nebo ne?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek