Ostrava se dočká svého metra

09.05.2011 12:36

 

Severomoravská metropole Ostrava získala z evropských dotačních fondů významný finanční příspěvek na projekt, nazvaný Metro 2012. Během následujících týdnů tak budou zahájeny práce na budování trasy A nového ostravského metra. To má za cíl nejen rozvážet bleskově cestující po celé Ostravě, ale bude spojovat největší město regionu i s okolními městy této významné hornické oblasti - s Frýdkem-Místkem, Karvinou, Havířovem, Bohumínem, Třincem, Orlovou, Hlučínem a Vratimovem.
 
Jak napovídá název projektu, trasa A by měla být slavnostně otevřena v průběhu příštího roku, další trasy budou postupně následovat. Při stavbě budou využívány i vyhloubené podzemní tunely v mnoha dnes již uzavřených šachtách, což ušetří řadu financí, které by jinak spolykala ražba. Svou délkou by ostravské metro mělo cca do 10 let dohnat svého předchůdce z Prahy a během vzdálenější budoucnosti by se mělo stát největším metrem střední Evropy, když se uvažuje i o podzemním propojení Ostravy s Brnem a také s polskými Katowicemi.
Toto je předběžný plánek ostravského metra, jak by zhruba mělo vypadat okolo roku 2025
 
 

Diskusní téma: Ostrava se dočká svého metra

:-)

kkkkkkkkk | 28.07.2012

Tak dlouho jsem se už nepobavili ani nepamatuji.

24.1.2012

vojta | 24.01.2012

přesně tak,ten článek i ten obrázek je blbost

Re: 24.1.2012

Mr. Unbelievable | 23.04.2012

Blbost? Vy hrubiáne! A já se tak snažil!

Ta MAPA!!

Mike | 14.11.2011

Zdravím, nic proti ale ten plánek není pravý protože to je plánek Metra Tokia.

Re: Ta MAPA!!

Mr. Unbelievable | 07.04.2012

Tokio? Ale jistě, máte pravdu. Potíž je, že Ostrava ten plánek měla zpracovaný dříve, než Tokio, ale dosud nedostala všechna patřičná povolení, potřebná ke startu budování metra. Víte jak je to u nás s byrokracií. No a v Tokiu to vědí taky a tak ten plánek prostě obšlehli, aby nemuseli dlouho nic vymýšlet a záhy metro i postavili...

<< 1 | 2

Přidat nový příspěvek